Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Nasza oferta /

Nasza oferta

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Poniżej przedstawiamy 4 etapy windykacji, z których czynnie korzystamy na co dzień. Dzięki ich wykorzystaniu zyskujemy zarówno zadowolenie klientów, jak i świadomość osób zadłużonych, że działamy zgodnie z prawem.

1. Monitoring

Jest pierwszym i naszym zdaniem najważniejszym etapem windykacji. Sprawny monitoring należności sprawia, że masz kontrolę nad sytuacją finansową swojej firmy. Pokazuje, którzy kontrahenci notorycznie spóźniają się z zapłatą, co pozwala na szybką reakcję. Monitorowanie należności wykrywa problem już w zalążku, kiedy jego rozwiązanie jest najprostsze. Nasza firma zajmie się kontrolowaniem, kontaktowaniem i przypominaniem twoim kontrahentom o zbliżającym się upływie terminu płatności. Główną zaletą monitoringu należności jest jego skuteczność, która wynosi blisko 100%. 

Stosowane narzędzia:

  • Kontakt telefoniczny
  • Wiadomości tekstowe
  • Wiadomości głosowe

2. Windykacja polubowna

Jest szeroko pojętym zbiorem działań mającym na celu odzyskanie należności bez konieczności angażowania sądu. Do windykacji polubownej należy wysyłanie wezwań do zapłaty, kontakt telefoniczny oraz ewentualna wizyta w miejscu zamieszkania z pełnym poszanowaniem prywatności dłużnika. Celem tych działań jest pozyskanie informacji o sytuacji finansowej zadłużonego, wypracowanie kompromisu i ustalenie harmonogramu spłat. Windykacja polubowna pozwala na mobilizację dłużnika i przyspiesza odzyskiwanie długu.

Stosowane narzędzia:

  • Kontakt telefoniczny
  • Wezwania do zapłaty tzw. monity
  • Windykacja terenowa
  • Informacja o opublikowaniu długu w bazach biur informacji gospodarczej

3. Pieczęć Prewencyjna

To jeden z najprostszych i najtańszych sposobów, który wspomaga motywowanie do terminowych opłat. Pieczęć prewencyjna jest wyraźnym znakiem, który umieszcza się na fakturze, informującym, że w razie braku uregulowania opłaty we wskazanym terminie, wierzyciel skieruje sprawę do firmy windykacyjnej, z którą współpracuje. To proste rozwiązanie dyscyplinuje kontrahentów i sprawnie minimalizuje ryzyko zatorów finansowych w Twojej firmie.

4. Postępowanie sądowe

Postępowanie sądowe jest ostatecznością. Jeżeli wszystkie próby dotarcia do klienta zawiodły, pomożemy Ci skierować sprawę na drogę sądową. Dokładnie przeanalizujemy sytuację i oszacujemy, czy jest to najlepsze rozwiązanie. Postępowanie sądowe wraz z egzekucją komorniczą może ciągnąć się miesiącami, nawet latami i jest skuteczną, ale na pewno nie najszybszą formą odzyskiwania należności.

Jak Ci pomożemy:

  • Poprowadzimy za Ciebie postępowanie przesądowe, które jest ostatnią próbą postępowania polubownego
  • Na podstawie dokumentów poświadczających prawa wierzyciela do odzyskania zaległych należności finansowych przygotujemy pozew sądowy
  • Będziemy służyć radą w trakcie postępowania sądowego